Trend CSB/23540 CraftPro Circular Saw Blade 235 x 30mm x 40T has been added to your cart
Checkout Now Continue Shopping
Product Code: TRECSB23540
Ready to ship with
The Trend CSB/23540 CraftPro Saw Blade has the following specification:
Diameter: 235mm
Bore: 30mm
Kerf: 2.6mm
Plate Thickness: 1.7mm
No. of Teeth: 40
Tooth Form: ATB
Hook: 15°