Trend CSB/CC26072 CraftPro Mitre Saw Blade 260 x 30mm x 72T has been added to your cart
Checkout Now Continue Shopping
Product Code: TRECSBC26072
Ready to ship with
The Trend CSB/CC26072 CraftPro Mitre Saw Blade has the following specification:
Diameter: 260mm (10.1/4in)
Bore: 30mm
Kerf: 2.6mm
Plate Thickness: 2.0mm
No. of Teeth: 72
Tooth Form: ATB
Hook: NEG -5°