Trend CSB/16524TC Craft Pro Thin Kerf Saw Blade 165 x 15.88mm x 24T
Trend
Product Code: TRE16524TC
  • Need Help? Just Give Us a Shout 🤝
The Trend CSB/16524TC Craft Pro Thin Kerf Saw Blade has the following specification:
Diameter: 165mm (6.1/2in)
Bore: 15.88mm
Kerf: 1.6mm
Plate Thickness: 1.0mm