Trend CSB/CC21648 CraftPro Saw Blade 216 x 30mm x 48T has been added to your cart
Checkout Now Continue Shopping
Product Code: TRECSBCC2164
Ready to ship with
The Trend CSB/CC21648 CraftPro Saw Blade has the following specification:
Diameter: 216mm
Bore: 30mm
Kerf: 2.6mm
Plate Thickness: 1.7mm
No. of Teeth: 48
Tooth Form: ATB
Hook: Neg -5°