Trend CSB/16524 CraftPro Circular Saw Blade 165 x 30mm x 24T has been added to your cart
Checkout Now Continue Shopping
Product Code: TRECSB16524
Ready to ship with
The Trend CSB/16524 CraftPro Saw Blade has the following specification:
Diameter: 165mm
Bore: 30mm
Kerf: 2.4mm
Plate Thickness: 1.5mm
No. of Teeth: 24
Tooth Form: ATB
Hook: 15°