Trend CSB/CC30564 CraftPro Mitre Saw Blade 305 x 30mm x 64T has been added to your cart
Checkout Now Continue Shopping
Product Code: TRECSBC30564
Ready to ship with
The Trend CSB/CC30564 CraftPro Mitre Saw Blade has the following specification:
Diameter: 305mm (12in)
Bore: 30mm
Kerf: 3.0mm
Plate Thickness: 2.0mm
No. of Teeth: 64
Tooth Form: ATB
Hook: NEG -5°