Trend CSB/25048 CraftPro Circular Saw Blade 250 x 30mm x 48T has been added to your cart
Checkout Now Continue Shopping
Product Code: TRECSB25048
Ready to ship with
The Trend CSB/25048 CraftPro Saw Blade has the following specification:
Diameter: 250mm
Bore: 30mm
Kerf: 3.0mm
Plate Thickness: 2.0mm
No. of Teeth: 48
Tooth Form: ATB
Hook: 15°