Trend CSB/18040 CraftPro Saw Blade 180 x 30mm x 40T has been added to your cart
Checkout Now Continue Shopping
Product Code: TRECSB18040
Ready to ship with
The Trend CSB/18040 CraftPro Saw Blade has the following specification:
Diameter: 180mm
Bore: 30mm
Kerf: 2.4mm
Plate Thickness: 1.5mm
No. of Teeth: 40
Tooth Form: ATB
Hook: 15°