Milwaukee Power Tools M18 BLHACD26-0 SDS-Plus D-handle Hammer 18V Bare Unit has been added to your cart
Checkout Now Continue Shopping
Product Code: MILM18LHACD0
Ready to ship with
Flexible battery system: works with all MILWAUKEE® M18™ batteries.
Comes as a Bare Unit, NO battery or charger supplied.
Specifications:
Tool Reception: SDS-Plus
No Load Speed: 0-1,270/min.
Impact Rate: 4,600/bpm
Impact Energy: 2.6 Joules
Max. Drilling Capacity: Concrete 26mm, Steel 13mm, Wood 28mm