Makita DUC150RT LXT Pruning Saw 18V 1 x 5.0Ah Li-ion
Makita Tools
Product Code: MAKDUC150RT
  • Need Help? Just Give Us a Shout 🤝
Related Products
This Makita DUC150RT LXT Pruning Saw is supplied with:
1 x 18V 5.0Ah Li-ion Battery.
1 x DC18RC LXT Battery Charger.
1 x Guide Bar.
1 x Saw Chain.
1 x File Set.
1 x Oil Vessel Set.
1 x Guide Bar Case.
Specifications:
Max. Chain Speed (No Load): 8.0 m/s.
Chain Bar Length: 150mm (6in).
Chain Pitch: 0.325in.
Chain Gauge: 0.043in.